Jautājiet mums

Spied šeit, lai sāktu sarunu, vai atstātu ziņu.

Ja Jūsu jautājums būs aktuāls arī citiem RIMI strādājošiem, atbilde uz to tiks publicēta arī šajā sadaļā.

Biežāk uzdotie jautājumi
1. Jautājums:
Vai veikalu darbiniekiem pirms Valsts svētku dienas darba laiks arī saīsināms par vienu stundu?

Atbilde:
Nē, jo viņiem noteikts summētais darba laiks un par vienu stundu tiek samazināts kopējais darba stundu skaits attiecīgajā mēnesī.

2. Jautājums:
Par kurām dienām decembrī jāapmaksā dubultīgi, jo tajās ir Valsts svētki?

Atbilde:
Četras dienas: 24., 25., 26. decembrī – Ziemassvētki (Ziemas saulgrieži) un 31.decembrī – Vecgada diena.

3. Jautājums:
Sakiet, lūdzu, cik dienas man pienākas atvaļinājums, ja tas ir no 02.04.2007. līdz 15.04.07? Kā es saprotu, ka sakarā ar Lieldienu svētkiem, tas ir 14 kalendāra dienas + 2 kalendāra dienas? Vai gadījumā tas nav 14 kal. dienas + 3 kalendāra dienas – vēl viena diena par svētku svētdienu 08.04.2007?

Atbilde
Atbildot uz Jūsu jautājumu par atvaļinājumu Valsts svētku laikā, daram Jums zināmu, ka saskaņā ar LR “Darba likuma” 149. panta 1.dalu: “(1) Ikvienam darbiniekam ir tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu. Šāds atvaļinājums nedrīkst būt īsāks par četrām kalendāra nedēļām, neskaitot svētku dienas. Personām, kuras ir jaunākas par 18 gadiem, piešķir vienu mēnesi ilgu ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.” Tas nozīmē, ka 2 Valsts svētku dienas 06.04.07 un 09.04.07 darba devējam jākompensē ar 2 atvaļinājuma dienam. Tomēr jāņem vērā, ka Valsts svētkus, kuri sakrīt ar brīvdienām, darba devējam nav jākompensē.

4. Jautājums:
Vai no slimības pabalsta VSAA jāmaksā biedru nauda?

Atbilde
Nē, nav jāmaksā (LTDA statūtu 3.16.punkts). Tādejādi arī izpaužas arodbiedrības biedru solidaritāte: kad biedrs slimo, tad viņa jau tā samazinātie ienākumi paliek paša rīcībā un arodbiedrības darbību finansē veselie biedri.